Start Wiadomości UK: Rekordowa liczba samobójstw w więzieniach

UK: Rekordowa liczba samobójstw w więzieniach

1439
0

W Anglii i Walii w 2016 roku wzrosła liczba więźniów, którzy odebrali sobie życie. Pojawiło się także więcej przypadków samookaleczenia.

Według danych, w ubiegłym roku odnotowano w brytyjskich więzieniach 354 zgony, w tym aż 119 samobójstw. Z kolei liczba samookaleczeń wzrosła o 23 proc., do 37.784, co stanowi liczbę o 7 tysięcy większą niż w roku poprzednim. Wzrosła również liczba ataków na pracowników więzień. Zanotowano ich o 40 proc. więcej, a łączna liczba wyniosła 6.430.

Statystyki opublikowane przez rząd sprawiły, że ministerstwo sprawiedliwości na poważnie postanowiło się zająć kryzysem więziennictwa. Jak przytacza Independent, w raporcie stwierdzono, że: „wzrost ataków od 2012 roku zbiegł się z głównymi zmianami w systemie”. Minister sprawiedliwości stwierdził jednak, że problem nie zostanie rozwiązany na przestrzeni tygodni czy miesięcy.

– Przemoc, samookaleczenia i zgony zdarzają się w naszych więzieniach zbyt często  – powiedziała Liz Truss. – Podjęliśmy natychmiastowe działania w celu ustabilizowania sytuacji poprzez m.in. kontrolę leków i telefonów więźniów. Dodatkowo zainwestujemy 100 mln rocznie, aby zwiększyć liczbę funkcjonariuszy. Są to kwestie długotrwałe i nie zostaną rozwiązane na przestrzeni tygodni lub miesięcy – dodała.

– Kolejny rekord w niskich standardach bezpieczeństwa. Bez cienia wątpliwości winny jest podupadający system więziennictwa – powiedział Peter Dawson z Prison Reform Trust.

Maja Orzechowska

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOgromna ilość nielegalnych narkotyków przechwycona w porcie w Southampton
NastępnyProjekt ustawy o zgodzie parlamentu na Brexit