Start Polecane UK przekaże 44,5 mln funtów na wzmocnienie kontroli granicznych

UK przekaże 44,5 mln funtów na wzmocnienie kontroli granicznych

604
0

Wielka Brytania przekaże Francji ponad 44,5 mln funtów na wzmocnienie kontroli w Calais, które od lat jest punktem, z którego imigranci próbują nielegalnie przedostać się do Wielkiej Brytanii. Takie ustalenia zapadły podczas ustaleń szczytu brytyjsko-francuskiego, który odbywa się w brytyjskim Sandhurst.

Jak informuje BBC, jeszcze w tym tygodniu brytyjska premier zobowiąże się do przekazania dodatkowych funduszy na wzmocnienie kontroli granicznych we Francji. Ponad 44 miliony funtów zostaną przeznaczone na głownie na ogrodzenia, monitoring i technologię podczerwieni. Wielka Brytania ma też zobowiązać się do przyjęcia większej liczby imigrantów z Calais, w szczególności dzieci.

Od 2016 roku, gdy zniszczono główne obozowisko migrantów w Calais zwane „dżunglą”, brytyjski rząd przekazał na zabezpieczenia granic ponad 100 mln funtów. Jak pisze BBC, Londyn przekaże kolejne pieniądze po naciskach Emmanuela Macrona, abuy Wielka Brytania zwiększyła nakłady finansowe na ochronę granic w pobliżu kanału La Manche.

Umowę w sprawie Calais francuski prezydent i brytyjska premier podpiszą w Królewskiej Akademii Wojskowej w Sandhurs. Emmanuel Macron przebywa obecnie w Wielkiej Brytanii wraz z ministrami i innymi oficjelami w ramach 35. bilateralnych konsultacji międzyrządowych.