Start Wiadomości UK pozwoli rocznie na 30 tys. wykwalifikowanych imigrantów

UK pozwoli rocznie na 30 tys. wykwalifikowanych imigrantów

885
0

30 tysięcy – tyle imigrantów na stałe powinna przyjmować Wielka Brytania w ciągu roku – wynika z najnowszego raportu rządowej grupy Migration Watch UK. Co więcej, na przekroczenie granicy otrzymywaliby pozwolenie tylko wykwalifikowani pracownicy.

Brytyjski rząd szuka sposobu na zmniejszenie migracji netto (różnicy między przyjezdnymi a wyjeżdzającymi), która wyniosła w ostatnim roku 330 tysięcy.

Najnowszym pomysłem jest ustanowienie odpowiednich restrykcji dla imigrantów, chcących osiedlić się w Wielkiej Brytanii na stałe. Zdaniem Migration Watch UK, kraj powinien przyjmować tylko wykształconych i odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, a ich limit ustanowić na poziomie 30 tys. rocznie.

Obecnie bowiem do UK średnio takich osób przyjeżdża 25 tys., a cztery razy więcej przekracza granicę tych niewykwalifikowanych.

Propozycję grupy ma przeanalizować minister spraw wewnętrznych, Amber Rudd.

Zwolennicy pomysłu uważają, że to jedyny sposób na kontrolowanie migracji do Zjednoczonego Królestwa, przeciwnicy natomiast twierdzą, że takie restrykcyjne podejście do sprawy zrujnuje gospodarkę.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWęgierski rząd twierdzi, że Southampton to strefa no-go. Jest tu za dużo imigrantów
NastępnyRzecznik brytyjskiego rządu dementuje słowa Borisa Johnsona