Start Wiadomości UK: Polak popełnił samobójstwo w ośrodku deportacyjnym

UK: Polak popełnił samobójstwo w ośrodku deportacyjnym

745
0

28-letni Polak powiesił się w ośrodku deportacyjnym Harmondswort. Po zdarzeniu mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie po kilku dniach odłączono go od aparatury podtrzymującej życie.

Do zdarzenia doszło 3 września w ośrodku w pobliżu lotniska Heathrow w Londynie. Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych już zapowiedziało, że sprawa tragicznej śmierci zostanie zbadana m.in. przez rzecznika praw więźniów i zatrzymanych. Jeden z osadzonych, który znał zmarłego 28-latka, wyznał w rozmowie z „Guardianem”, że lekarze czekali z odłączeniem aparatury podtrzymującej życie na przyjazd matki Polaka. Według mężczyzny, Polak miał „problemy fizyczne i psychologiczne, ale nie otrzymał pomocy lekarza”.

Jak informuje Independent tylko w 2015 roku w ośrodkach imigracyjnych w Wielkiej Brytanii doszło do niemal 400 prób samobójczych. Z kolei BBC wyemitowała nakręcony ukrytą kamerą reportaż z ośrodka deportacyjnego w pobliżu lonydńskiego lotniska Gatwick, na którym widać, jak pracownicy nadużywają swoich kompetencji, odmawiając m.in. pomocy medycznej.