Start Wiadomości UK: Polak popełnił samobójstwo w ośrodku deportacyjnym

UK: Polak popełnił samobójstwo w ośrodku deportacyjnym

808
0

28-letni Polak powiesił się w ośrodku deportacyjnym Harmondswort. Po zdarzeniu mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie po kilku dniach odłączono go od aparatury podtrzymującej życie.

Do zdarzenia doszło 3 września w ośrodku w pobliżu lotniska Heathrow w Londynie. Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych już zapowiedziało, że sprawa tragicznej śmierci zostanie zbadana m.in. przez rzecznika praw więźniów i zatrzymanych. Jeden z osadzonych, który znał zmarłego 28-latka, wyznał w rozmowie z „Guardianem”, że lekarze czekali z odłączeniem aparatury podtrzymującej życie na przyjazd matki Polaka. Według mężczyzny, Polak miał „problemy fizyczne i psychologiczne, ale nie otrzymał pomocy lekarza”.

Jak informuje Independent tylko w 2015 roku w ośrodkach imigracyjnych w Wielkiej Brytanii doszło do niemal 400 prób samobójczych. Z kolei BBC wyemitowała nakręcony ukrytą kamerą reportaż z ośrodka deportacyjnego w pobliżu lonydńskiego lotniska Gatwick, na którym widać, jak pracownicy nadużywają swoich kompetencji, odmawiając m.in. pomocy medycznej.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniIsle of Wight na liście miejsc atrakcyjnych do mieszkania na emeryturze
NastępnyMężczyzna dźgnięty nożem w parku w centrum Southampton