Start Wiadomości UK: Polak bez kary za gwałt na 12-latce

UK: Polak bez kary za gwałt na 12-latce

1423
0

21-letni Polak, który przyznał się do gwałtu na dwunastoletniej dziewczynce nie trafi do więzienia – donosi BBC.

Mężczyzna wierzył, że dziewczyna, którą poznał na postoju taksówek w Edynburgu ma 16 lat. Policja twierdzi, że gdy dowiedział się o prawdziwym wieku dziewczyny rozpłakał się. W chwili zatrzymania Polak miał 19 lat i przyznał się wówczas do zarzutów o gwałt.

Brytyjskie prawo przewiduje, że każdy stosunek seksualny z osobą poniżej 13 roku życia jest gwałtem, ponieważ tak młoda osoba nie ma zdolności prawnej wyrażenia zgody na kontakt seksualny.

Oskarżony spotkał dziewczynę i jej koleżankę w lipcu 2015 roku. Ofiara powiedziała, że ma 16 lat, a jej przyjaciółka 17. Taksówkarz, który był świadkiem spotkania zeznał w sądzie, że według niego pokrzywdzona wyglądała na dwudziestolatkę. Nastolatek zaprosił dziewczyny na imprezę do domu swojego kolegi, gdzie doszło do stosunku pomiędzy nim, a 12-latką. Następnego dnia rano dziewczyna opuściła dom i według zeznań oskarżonego nie wyglądała na przygnębioną.

Sędzina podczas przemówienia stwierdziła, że sprawa miała zbyt duży zakres i zbyt wiele okoliczności, by jednoznacznie stwierdzić winę Polaka i wymierzyć mu karę więzienia. Oskarżony nie został też wpisany do rejestru przestępców seksualnych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNie ma możliwości, aby Szkocja pozostała w Unii, kiedy Wielka Brytania z niej wychodzi
Następny„Sztuka kochania” w kinach w Wielkiej Brytanii