Start Polecane UK: Po wyjściu z Unii deportacja bezdomnych i bezrobotnych?

UK: Po wyjściu z Unii deportacja bezdomnych i bezrobotnych?

1533
0

Przedstawiciel UKIP-u (Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa) wzywa rząd Theresy May, aby po Brexicie osoby z krajów członkowskich Unii Europejskiej, które nie pracują i nie płacą podatków zostały deportowane do swoich ojczyzn.

Gerard Batten, członek partii UKIP odcina się od polityki gwarantującej wszystkim obywatelom UE prawo do pozostania w Wielkiej Brytanii po wyjściu z Unii, która jest akceptowana nawet wśród najbardziej zagorzałych zwolenników Brexitu. Batten powiedział, że należy wprowadzić nowe surowe kontrole w zakresie polityki imigracyjnej. Zasugerował, aby ci, którzy nie pracują lub są bezdomni zostali odesłani do kraju – informuje Independent.

– To, co powinien zrobić rząd brytyjski, to zwrócić się do rządów 27 państw członkowskich sojuszu  i powiedzieć, że zagwarantujemy prawa imigrantom z UE, jeśli oni zagwarantują prawa naszym obywatelom – powiedział Batten i podkreślił dysproporcje pomiędzy liczbą imigrantów żyjących na Wyspach, a liczbą Brytyjczyków  krajach Unii – Na przykład w Polsce mieszka około 30 tysięcy osób z Wielkiej Brytanii, a liczba Polaków żyjących na Wyspach wynosi około 900 tys. (…) Musimy też mieć prawo do deportowania na przykład żebraków, przestępców, czy też osób, które nie pracują lub nie płacą podatków – dodał.

To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź Battena.  Po zamachu na moście Westminsterskim polityk opublikował wpis, w którym nazywał islam kultem śmierci, który rozprzestrzenia się przez zastraszanie i przemoc.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDemonstracja kobiet na Moście Westminsterskim w Londynie
NastępnyDavis: „Po Brexicie imigracja powinna raz spadać, raz rosnąć”