Start Polecane UK: Po Brexicie zabraknie lekarzy?

UK: Po Brexicie zabraknie lekarzy?

942
0

Najnowsze badania pokazują, że po Brexicie czterech na dziesięciu lekarzy rozważa możliwość wyjazdu z UK – informuje Evening Standard. 

British Medical Association (BMA) podaje, że 42 proc. medyków myśli o opuszczeniu Wysp, a 23 proc. wciąż zastanawia się nad tym pomysłem. Jeżeli do tego dojdzie, to NHS grozi katastrofa, mimo że już cierpi na niedobory kadrowe – ostrzega BMA.

Okazuje się, że spośród 10.000 lekarzy pracujących w Wielkiej Brytanii aż 6.6 proc. personelu została wykfalifikowana poza krajem.  Rekrutacja lekarzy spoza Wysp jest niezbędna, żeby zapełnić braki w personelu służby zdrowia – sądzi BMA.

– Wielu lekarzy spoza UK pracuje w naszym kraju i zapewnia pacjentom najlepszą opieką, ale też wielu wyjechało, bo nie czuli się mile widziani lub nie mieli pewności, czy oni i ich rodziny będą mogli zostać w Wielkiej Brytanii po Brexicie – mówi dr Mark Porter, przedstawiciel BMA.

– To jest niepokojące, że w kraju, w którym mieszkam i pracuję od 20 lat i który uważam za swój dom, jestem teraz postrzegany jako obcokrajowiec i muszę udowodnić, że zasługuję by tu żyć i pracować – mówi dr Birgit Woolley, który z pochodzenia jest Niemcem.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPierwszy raz w historii kobieta stanie na czele Scotland Yardu
NastępnyHawajskie spodenki i czerwona czapka. Tak podczas joggingu wygląda szef brytyjskiej dyplomacji