Start Polecane UK: Plaga uczniów przynoszących do szkoły noże

UK: Plaga uczniów przynoszących do szkoły noże

3067
0

Samurajskie miecze, noże i topory przynoszą do szkół uczniowie. W ciągu dwóch lat do marca 2017 roku odnotowano wśród dzieci i młodzieży 2579 przypadków posiadania przez nich niebezpiecznych narzędzi w szkołach w Anglii i Walii.

Tylko w latach 2016-2017 znaleziono wśród uczniów 1369 broni, co stanowi wzrost o prawie 20 proc. w stosunku do poprzedniego roku. W proceder zaangażowani są głównie starsi uczniowie, ale z niebezpiecznym narzędziem zostało też przyłapanych co najmniej 47 dzieci poniżej 10 lat. Najmłodsze dzieci, które były w posiadaniu niebezpiecznych przedmiotów, miały zaledwie 5 lat. Jedno z nich posiadało nóż, a dwójka pozostałych kamień oraz cegłę. Skala problemu jest jeszcze większa, ponieważ raport nie obejmuje wszystkich szkół na terenie Wielkiej Brytanii – informuje BBC.

Wśród skonfiskowanych niebezpiecznych narzędzi policja znalazła także 26 sztuk broni, w tym broń palną, pistolety imitujące broń oraz wiatrówki. Zdarzyły się też przypadki, że uczniowie byli w posiadaniu pałki policyjnej i metalowego pręta. Młodzież dokonywała także napaści za pomocą cegieł oraz wałka do ciasta.

W 2014 roku nauczycielka Ann Maguire została śmiertelnie postrzelona przez 15-letniego ucznia w szkole w Leeds. Rok później Vincent Uzomah został ciężko ranny po tym, jak jego uczeń dokonał wobec niego rasistowskiej napaści.

– Niedawno zauważyliśmy wzrost liczby młodych ludzi posiadających noże i jest to bardzo niepokojące. Odpowiadamy na tę tendencję, kierując apele do osób, które prowadzą nielegalną sprzedaż broni i współpracując z hurtownikami w celu zmniejszenia sprzedaży noży osobom niepełnoletnim – mówi Alf Hitchcock z przewodniczący rady policji.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniJeden z największych na świecie kontenerowców w Southampton
NastępnyTrzech Walijczyków skazanych za pobicie Polaka