Start Polecane UK: Pijany Polak jechał pod prąd, bo myślał, że jest w Polsce

UK: Pijany Polak jechał pod prąd, bo myślał, że jest w Polsce

851
0

Portal Somerset Live napisał o Polaku, który trzykrotnie przekroczył limit spożycia alkoholu, a później wsiadł za kierownicę. Być może mężczyzna nie zostałby zatrzymany, gdyby nie fakt, że jechał pod prąd, bo jak tłumaczył myślał, że jest w Polsce.

Do zdarzenia doszło w hrabstwie Somerset, w południowo-zachodniej Anglii. 50-letni Polak jechał prawą stroną, wskutek czego uderzył w inny pojazd. Wezwana na miejsce policja znalazła sprawcę, gdy siedział na ławce nieopodal miejsca wypadku. Mężczyzna był zbyt pijany, by wstać. Badanie alkomatem wykazało, że Polak trzykrotnie przekroczył dopuszczalny limit alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak później tłumaczył, jechał prawą, a nie lewą stroną jezdni, bo myślał, że znajduję się w Polsce.

50-latek tłumaczył, że zanim wsiadł za kierownicę wypił ze swoim przyjacielem sześć lub siedem piw, oraz butelkę owocowego wina. Przyznał, że nie powinien był jechać samochodem, lecz wrócić do domu na piechotę.

Sąd skazał 50-letniego Polaka na 180 godzin prac społecznych oraz 28 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów. Został również obciążony kosztami sądowymi w wysokości 85 funtów oraz taką samą sumą zadośćuczynienia dla poszkodowanego kierowcy.

PoprzedniEwakuacja Sea City Museum po tym, jak w budynku wybuchł pożar
NastępnyKolejny aresztowany w związku z zamachem w Londynie