Start Wiadomości UK: Ostrzeżenia przeciwpowodziowe, mróz i śnieg

UK: Ostrzeżenia przeciwpowodziowe, mróz i śnieg

756
0

Choć jeszcze kilka dni tygodni temu synoptycy informowali o nadchodzącej wiośnie i rekordowo ciepłym lutym, to zima ciągle daje się we znaki. W weekend w całym kraju śnieg, mróz i wichury.

W wielu miejscowościach na zachodzie kraju wydano ostrzenia o powodziach. W sumie wystosowano 46 alarmów przeciwpowodziowych i dziewięć poważniejszych ostrzeżeń – sześć na wybrzeżu Somerset, a trzy pozostałe przy ujściu rzeki Wye.

Meteorolodzy ostrzegają też o nadchodzących opadach śniegu. Szczególnie uważać muszą mieszkańcy Greater Manchester, Lancashire, Cheshire, Derbyshire, Staffordshire oraz południowej i zachodniej części Yorkshire. Na terenach położonych powyżej 300 m n.p.m. pokrywa śnieżna osiągnęła już 5 cm – informuje Daily Mail.

Synoptycy z Met Office informują, w weekend mieszkańców Wysp czekają opady deszczu i silne podmuchy wiatru, miejscami dochodzące do 60 mph. W większości rejonów temperatura będzie się utrzymywała na poziomie poniżej zera. Meteorolodzy proszą kierowców o szczególną rozwagę, ponieważ warunki do podróży będą trudne, szczególnie tam, gdzie zapowiadane są opady śniegu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniChandlers Ford jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w UK
NastępnyBrytyjska para książęca wybiera się do Polski