Start Polecane UK: Nowa obowiązkowa szczepionka dla dzieci

UK: Nowa obowiązkowa szczepionka dla dzieci

827
0

Od pierwszego sierpnia dzieci urodzone w Wielkiej Brytanii będą szczepione przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, który wywołuje m.i. marskość i raka wątroby.

Do tej pory dzieci otrzymywały szczepionki przeciwko tężcowi, krztuścowi, błonicy, chorobie Heinego-Medina i bakterii Haemophilus influenzae, która wywołuje m.in. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. W ramach powszechnego systemu szczepień niemowlęta urodzone w Wielkiej Brytanii po 1 sierpnia będą szczepione również przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Dzieci otrzymają zestaw szczepień tzw. 6w1 w 8. 12. i 16. tygodniu życia.

Wielka Brytania jest jednym z ostatnich krajów, który zastosował się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która w 1992 wystosowała apel do wszystkim państw o powszechne szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby – informuje Independent.

Zjednoczone Królestwo jest krajem z bardzo niskim wskaźnikiem zakażeń wirusowym zapaleniem wątroby, jednak liczba kobiet w ciąży zarażonych wirusem wzrosła niemal trzykrotnie w ciągu ostatniego roku. Fundacja Desmonda, która leczy i diagnozują przypadki zapalenia wątroby typu B i C oraz szacuje, że w Wielkiej Brytanii jest około 10 milionów ludzi, którzy powinni otrzymać szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPielęgniarki w Wielkiej Brytanii masowo rezygnują z pracy
NastępnyKolejny wielki pożar w stolicy Wielkiej Brytanii