Start Polecane UK: Niepełnosprawni tracą specjalnie przystosowane auta

UK: Niepełnosprawni tracą specjalnie przystosowane auta

4248
0

Tysiące osób niepełnosprawnych straci specjalnie dostosowane dla nich samochody i skutery. Jest to wynik zmian jakie wprowadzono w zasiłkach dla niepełnosprawnych.

Program Mobility Schame uprawniał osoby niepełnosprawne do wypożyczenia samochodu, skutera lub napędzanego elektrycznie wózka inwalidzkiego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb wnioskodawcy. Według najnowszych danych, aż 51 000 osób straciło dostęp do programu. Fundacja Dystrophy Muscular podaje, każdego tygodnia odbieranych jest około 900 pojazdów – informuje BBC.

Do tej pory odrzucono 3000 wniosków osób, które odwołały się od decyzji o pozbawieniu ich dostępu do programu. W większości przypadków skarżący utracili swoje pojazdy, zanim mieli okazję złożyć oficjalny wniosek. Osoby, które chcą ubiegać się o przyznanie specjalnego pojazdu nie mogą być w stanie przejść bez opieki na 20 metrów, poprzednia wymagana odległość wynosiła 50 m.

Fundacje charytatywne uważają, że osoby niepełnosprawne, którym zostały odebrane samochody w większości przypadków stracą możliwość wykonywania pracy, a także zostaną w pewien sposób odcięte od świata. Rząd jednak broni się mówiąc, że osoby, które nie kwalifikują się już do programu otrzymają pakiet pomocy w wysokości 2000 funtów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni1000 funtów kary za brak zmiany adresu
NastępnyFestiwal z okazji Wielkanocy na Woolston