Start Polecane UK: Nie będzie podwyżek National Insurance?

UK: Nie będzie podwyżek National Insurance?

808
0

Philip Hammond wycofał się z planów podniesienia National Inusrance dla osób pracujących na własny rachunek.

Minister finansów zrezygnował z planów podniesienia składek na ubezpieczenie społeczne dla samozatrudnionych po tym, jak spotkał się z falą krytyki, zwłaszcza ze strony partii Torysów. Według wstępnych założeń budżetu, składki miały urosnąć do 9 proc. w 2018 roku, a rok później miały już wynosić 11 proc., dzięki czemu skarb państwa wzbogaciłby się w ciągu pięciu lat o ponad dwa miliardy funtów – informuje Telegrpah.

Na Hammonda padły oskarżenia, że złamał obietnice złożone w manifeście Partii Konserwatywnej z 2015 r. Partia obiecała wówczas, że w przypadku wygranych wyborów nie podniesie składek National Insurance, podatku VAT, ani też podatku PIT.

Minister Finansów wycofał się planów poniesienia składek zaledwie tydzień po oficjalnym ogłoszeniu budżetu. Według opozycji oznacza to, że w szeregach partii rządzącej panuje ogromny chaos. Teraz rząd będzie musiał szukać pieniędzy w innych sektorach, skoro do skarbu państwa nie trafią dwa miliardy z poniesionych składek na ubezpieczenie dla samozatrudnionych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDzień nauki i inżynierii na uniwersytecie w Southampton
NastępnyTheresa May: „To nie czas na referendum Szkocji”