Start Polecane UK: Nawet £2500 kary za nadmierną prędkość

UK: Nawet £2500 kary za nadmierną prędkość

820
0

Nawet 2500 funtów mandatu od 24 kwietnia mogą otrzymać kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Oznacza to, że w najgorszym przypadku będą musieli zapłacić aż 175 proc. swoich tygodniowych dochodów.

Osoby zarabiające rocznie średnio 28 tys. funtów będą płaciły maksymalnie £942 jeżeli zostaną złapane na jeździe z prędkością 101mph lub więcej na autostradzie, lub 41mph lub więcej w strefie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 20mph – informuje Express.

W tej chwili najwyższa możliwa kara za przekroczenie prędkości to £1000. Podwyższenie tej kwoty o 150 proc. ma zdaniem posłów zachęcić kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Nie zmieni się wysokość najniższej możliwej kary, która wynosi £100 i trzy punkty karne.

Kierowców, którzy dwa razy zostaną złapani na korzystaniu z telefonu komórkowego podczas jazdy, lub zbiorą 12 punktów karnych, czeka rozprawa sądowa i grzywna w wysokości £1000.

– Mam nadzieję, że kierowcy, którzy skutki nadmiernej prędkości odczują w swoim portfelu następnym razem dwa razy się zastanowią – mówi Pete Williams, rzecznik stowarzyszenia motoryzacyjnego RAC. – Każdy, kto przekracza prędkość stanowi zagrożenie dla innych użytkowników drogi i niepotrzebnie naraża na niebezpieczeństwo życie swoje i innych – dodaje.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDwóch uczniów dźgniętych nożem przy Victoria Station w Londynie
NastępnyArt House w Southampton stał się celem złodziei