Start Polecane UK: Mężczyzna skazany za spalenie brata żywcem

UK: Mężczyzna skazany za spalenie brata żywcem

685
0

27-letni Blair Logan usłyszał wyrok dożywocia, z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie po 20 latach, po tym jak spowodował śmierć swojego brata i ciężkie obrażenia ciała u jego dziewczyny.

Do zdarzenia doszło w Nowy Rok w szkockim Milngavie. Około godziny czwartej nad ranem do rodzinnego domu ze sylwestrowej imprezy wrócił 23-letni Cameron Logan oraz jego o dwa lata starsza dziewczyna, Rebecca Williams. Para położyła się na spać w salonie, a na piętrze domu spali rodzice 23-latka. Kwadrans po siódmej na dół zeszła, obudzona przez psa, matka Camerona, która najpierw zobaczyła uciekającą z domu zakapturzoną postać, a później szalejący w salonie ogień. Usłyszała też krzyki wołającej o pomoc pary.

Po kilkunastu minutach walki z żywiołem najpierw udało się uciec matce oraz dziewczynie 23-latka; ojciec próbował wyciągnąć Camerona z płomieni, jednak pożar był zbyt duży – chłopak spalił się żywcem, u jego rodziców stwierdzono jedynie lekkie zatrucie dymem, a 25-letnia Rebecca Williams doznała poważnych poparzeń twarzy, gardła oraz rąk w efekcie, czego musiała przejść kilka operacji.

Blair Logan usłyszał zarzut zabójstwa oraz spowodowania poważnych obrażeń ciała. 27-latek tłumaczył, że nie chciał zabić brata, a jedynie zobaczyć jak płonie. Motywem było prawdopodobnie to, że kilka dni przed zdarzeniem młodszy brat popchnął 27-latka. Od 2013 roku bracia ze sobą nie rozmawiali.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNawet 700 tys. skażonych jajek mogło dotrzeć na Wyspy
NastępnyMężczyzna zginął na miejscu po potrąceniu przez samochód