Start Polecane UK: Meteorolodzy znów ostrzegają przed mroźną zimą

UK: Meteorolodzy znów ostrzegają przed mroźną zimą

1161
0

Met Office ostrzega mieszkańców Wysp, że nadchodząca zima będzie najchłodniejszą od 35 lat. Rekordowo niskie temperatury będą skutkiem lodowatego wiru powietrza znad Arktyki.

Meteorolodzy ostrzegają przed bardzo srogą zimą. Mieszkańcy Wysp przywykli do łagodnych temperatur o tej porze roku. Muszą się oni jednak przygotować, że listopad, grudzień i styczeń będą wyjątkowo mroźne. Za wszystko odpowiedzialny jest wir polarny z Arktyki, a konkretnie jego zakłócenia. Zwykle te mroźne wiatry utrzymują się w okolicy bieguna, jednak ze względu na zmiany klimatyczne wyjątkowo osunęły się na południe.

– Systemy Informacyjne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że wir polarny przyniesie zimne powietrze do Wielkiej Brytanii – przekazuje Met Office. W 2010 roku w Wielkiej Brytanii temperatury zimą spadły do -16 stopni: – Nasze prognozy sugerują ryzyko jeszcze niższych temperatur – ostrzega Met Office.

Według prognoz, średnia temperatura w najbliższych miesiącach ma wynieść 0 stopni. Dla porównania średnia temperatura w tym okresie w ubiegłym roku wynosiła aż 7 stopni.

Niższa temperatura ma być odczuwalna już w najbliższych dniach, mimo że termometry będą pokazywać temperatury dodatnie, zimny wiatr sprawi, że odczuwać będziemy nieprzyjemny chłód. W nocy w niektórych częściach kraju słupki rtęci na termometrach spadły poniżej zera. W Benson w hrabstwie Oxfordshire odnotowano nawet -2,3 st. C.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDebenhams w Southampton oferuje pracę przed świętami
NastępnyDavid Davis: „Parlament nie będzie mówił premier, jak ma rozgrywać karty”