Start Polecane UK: Landlordowie dyskwalifikują osoby na zasiłkach?

UK: Landlordowie dyskwalifikują osoby na zasiłkach?

903
0

Właściciele mieszkań wolą wynajmować swoje lokale posiadaczom zwierząt niż tym, którzy pobierają benefity – ujawniło śledztwo BBC.

Landlordowie są zdania, że państwo powinno wybudować więcej mieszkań socjalnych, by osoby na zasiłkach bez problemu znalazły lokal dla siebie. Przeciwnicy tego pomysłu uważają, że to jawna dyskryminacja i wzywają rząd do zmiany prawa.

– Wydajemy rocznie 27 miliardów na housing benefit. Lepiej, jeżeli ta kwota zostanie przeznaczona na budowanie mieszkań socjalnych. Dzięki temu uda się rozwiązać kryzys mieszkaniowy – uważa Matt Hutchinson, dyrektor SpareRoom.

Dziennikarze sprawdzili 11 806 ogłoszeń, tylko 2 proc. z nich było przyjaznych dla osób pobierających świadczenia. Właściciele mieszkań obawiają się, że wysokość benefitów nie jest wystarczająca do pokrycia kosztów czynszu. Wielu z nich płaci kredyty za swoje lokale, dlatego boją się, że zasiłki nie są w stanie pokryć comiesięcznej raty oraz kosztów ubezpieczenia mieszkania. Jak się jednak okazuje wiele osób znalazło sposób, by właściciele mieszkań nie dowiedzieli się o benefitach – po prostu im o tym nie mówią.

– Jeżeli powiesz, że bierzesz benefity, to od razu przeklejają ci złą łatkę i mogą zażądać czynszu nawet na sześć miesięcy z góry. Dlatego szybko nauczyłem się, żeby po prostu ludziom o tym nie mówić – powiedział anonimowy informator. – Szukanie mieszkania było dla mnie upokarzające – mówi 33-letnia Eva, która sama wychowuje 7-letniego syna. – Jeżeli powiesz, że pracujesz, to pytają cię ile zarabiasz, a jeśli powiesz, że pobierasz benefity, to nie chcą z tobą rozmawiać – dodała.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKolejne referendum niepodległościowe w Szkocji najprawdopodobniej jesienią
NastępnyPolsko – Brytyjskie Forum Belwederskie w Warszawie