Start Polecane UK: Kobieta nosiła w oku 27 soczewek

UK: Kobieta nosiła w oku 27 soczewek

1062
0

U 67-letniej Brytyjki, która miała przejść operację zaćmy, lekarze znaleźli dwa skupiska sklejonych ze sobą szkieł kontaktowych – pierwsza warstwa zawierała 17 soczewek, druga 10.

Kobieta od dawna skarżyła się na pogarszający się wzrok, nie poszła jednak na badania sądząc, że problemy wynikają z jej wieku lub spowodowane są przez tzw. zespół suchego oka. Dopiero podczas rutynowej kontroli, przed planowaną operacją zaćmy, lekarze w szpitalu w Solihull w West Midlands odkryli, co może być przyczyną pogarszającego się wzroku kobiety.

Rupal Morjaria – okulistka, która uczestniczyła w badaniu powiedziała, że żaden z lekarzy nigdy dotąd w swoim życiu nie widział takiego przypadku. Soczewki skleiły się ze sobą, tworząc dużą niebieską masę. Najpierw lekarze wyjęli z oka kobiety 17 soczewek, a później kolejnych 10 – informuje The Guardian.

67-latka była bardzo zaskoczona tym, co z jej oka wyciągnęli lekarze. Co ciekawe soczewki były utknięte tylko w jednym oku. Po kilku tygodniach od wyciągnięcia szkieł kontaktowych kobieta stwierdziła znaczną poprawę wzroku. Pacjentka przyznała, że jednorazowe soczewki nosi od 35 lat i że nie wie, jak to się stało, że część z nich zostało w jej oku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWięcej funkcjonariuszy policji w walce z włamaniami w Hampshire
NastępnyGrupa Coldplay przekazała pieniądze na budowę centrum badań nad rakiem w Southampton