Start Wiadomości UK: Już wkrótce monety 1-funtowe stracą wartość

UK: Już wkrótce monety 1-funtowe stracą wartość

2533
0

W marcu w Wielkiej Brytanii zostaną wprowadzone monety nowego projektu, a już w październiku stare jednofuntówki całkowicie stracą wartość.

Eksperci szacują, że w skarbonkach mieszkańców Wysp znajduje się około 433 milionów funtów w monetach o wartości 1 funta.

Bank Anglii radzi jak najszybciej zacząć je wydawać i zamieniać, gdyż już 15 października całkowicie wyjdą one z obiegu.

Część zwróconych okrągłych monet zostanie przetopiona na nowe 12-kątne zamienniki zgodnie z planem budżetowym ogłoszonym w 2014 roku.

– 28 marca będzie ważnym dniem w tegorocznym kalendarzu – pojawi się wtedy nowa moneta 1-funtowa – zapowiedział naczelny sekretarz skarbu Zjednoczonego Królestwa David Gauke. – To jest historyczny moment, bo wprowadzamy nową monetę pierwszy raz od 1983 roku. Będzie ona trudniejsza do podrobienia niż jakakolwiek do tej pory. Nasz przekaz jest jasny: jeśli posiadasz okrąłą mojnetę w domu lub w portfelu musisz ją wydać lub zamienić w banku przed 15 października – dodał Gauke.

Nowa moneta 1-funtówa będzię cieńsza, lżejsza i całkowicie zostąpi dotychczasową, a jej wprowadzenie jest doskonałą wymówką by wreszcie opróżnić skarbonkę.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBrytyjski rząd ogłosił plan budowy milionów domów
NastępnyW Hollywood powstanie film o Brexicie