Start Polecane UK: Grzywny dla rodziców za spóźnienia uczniów

UK: Grzywny dla rodziców za spóźnienia uczniów

929
0

Rodzice, których dzieci będą spóźniać się do szkoły będą karani 60-funtową grzywną. Przepisy zostały wprowadzone w części szkół w Essex, Hampshire i West Midlands.

Kary będą dotyczyć rodziców uczniów, którzy spóźnią się do szkoły powyżej 30 minut. Jednak nie chodzi o pojedyncze spóźnienia, a o regularne przychodzenie na lekcje po czasie. Środki zostały zaostrzone po ostatniej inspekcji Ofsted (instytucji zajmującej się kontrolą placówek edukacyjnych). Część szkół podstawowych zapowiada, że opłaty mogą wzrosnąć do 120 funtów, jeśli grzywna nie zostanie uregulowana w ciągu trzech tygodni – informuje Evening Standard.

Tom Bennett, specjalista ds. zachowania w szkołach zasugerował, że rodzice nastolatków, którzy regularnie spóźniają się do szkoły, powinni rozważyć możliwość odprowadzania ich na zajęcia.

– Większość uczniów wolałaby raczej stracić rękę, niż pozwolić na to, żeby rodzice odprowadzaliby ich do szkoły – powiedział Bennett.

Szkoły w Wielkiej Brytanii mogą na własną rękę regulować prawo związane z karaniem wagarowiczów. Wszystko dzięki ustawie wprowadzonej w 2003 roku przez Laburzystów.

W ubiegłym miesiącu sądową batalię przegrał ojciec, który zabrał swoją córkę na tygodniowe wakacje podczas trwania roku szkolnego.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLecisz na wakacje? Dowiedz się jakie przysługują ci prawa
NastępnySubway otwiera 500 nowych sklepów w UK i Irlandii