Start Wiadomości UK: Dzieci spożywają na śniadanie połowę dziennej porcji cukru

UK: Dzieci spożywają na śniadanie połowę dziennej porcji cukru

833
0

Według badań przeprowadzonych przez Public Health England (PHE) dzieci poniżej 10. roku życia trzykrotnie przekraczają jego zalecaną dzienną dawkę.

Okazuje się, że na śniadanie dzieci spożywają średnio 11 g cukru, co jest jednoznaczne ze zjedzeniem trzech kostek cukru. Najczęściej pochodzi on ze zbóż, maseł i słodzonych napojów. Mimo to aż osiem na dziesięciu rodziców twierdzi, że śniadania ich dzieci są zdrowe.

W związku z tymi wynikami, PHE zdecydowało się przeprowadzić kampanię mającą na celu podniesienie świadomości na temat problemów zdrowotnych związanych z nadmiernym spożywaniem cukru.

– Dzieci jedzą za dużo cukru, szczególnie rano, kiedy nawet jeszcze nie rozpoczęły zajęć szkolnych – mówi główny dietetyk PHE, Alison Tedstone. – To ważne, aby nasze pociechy miały codziennie zdrowe śniadanie, ale wszyscy rozumiemy, że rano, gdy wszyscy w domu się spieszą, może to nie być łatwe. Dlatego stworzyliśmy aplikację, która ma odciążyć rodziców i pomóc im wybrać zdrowsze opcje posiłków i napojów – dodaje. Umożliwia ona sprawdzenie ilości cukrów, tłuszczów nasyconych i soli w produktach poprzez zeskanowanie kodu kreskowego na opakowaniu.

Zalecana dzienna dawka spożycia cukru dla dzieci w przedziale wiekowym od czterech do sześciu lat to pięć kostek, a w wieku od siedmiu do dziesięciu lat – sześć.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDwanaście tygodni robót drogowych w centrum Southampton
NastępnyPoszukiwania gazu łupkowego w krainie Robin Hooda