Start Wiadomości UK: Czy jest szansa na białe święta?

UK: Czy jest szansa na białe święta?

893
0

Synoptycy twierdzą, że trudno wskazać dokładną pogodę na ten okres. Mimo to sugerują, że perspektywa śnieżnych świąt mocno się oddala.

Od miesięcy zastanawiamy się czy tegoroczne Boże Narodzenie powitamy z białym puchem na trawnikach i z sielankowym obrazem lepienia bałwana i rzucania się śnieżkami. Meteorolodzy podkreślają jednak, że w miarę precyzyjne ustalenie świątecznej prognozy będzie możliwe dopiero na przełomie drugiego i trzeciego tygodnia grudnia.

Według obecnych prognoz tegoroczna Gwiazdka może być najcieplejszymi świętami od lat. W niektórych częściach Wielkiej Brytanii jest szansa na temperatury bliższe 20 stopniom C. niż 0. W ubiegłym roku w najcieplejszym momencie termometry wskazywały 16 stopni w miejscowości Davon. Wynik ten pobił blisko stu letni rekord, odnotowany w 1920 roku i wynoszący 15.5 stopnia. W tym roku meteorolodzy wskazują możliwość osiągnięcia nawet 17 stopni.

Globalnie rok 2016 zdaje się być najcieplejszym od momentu, kiedy na całym świecie mierzenie temperatury stało się popularne, czyli od 1950 roku.

Obecnie południowo-wschodni wiatr przynosi nam coraz cieplejsze powietrze. Dlatego aura może być znacząco zbyt łagodna, aby spadł śnieg, a już na pewno zbyt łagodna, aby śnieg mógł się utrzymać.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWłaściciel myjni w Southampton płacił pracownikom poniżej minimalnej stawki
NastępnyBrytyjski rząd planuje kolejną podwyżkę podatku