Start Wiadomości UK: Czterech Polaków skazanych za handel ludźmi

UK: Czterech Polaków skazanych za handel ludźmi

913
0

Przed sądem w Newcastle zakończyła się sprawa czterech Polaków, którzy przez lata zmuszali ludzi do niewolniczej, bezpłatnej pracy. Mężczyźni usłyszeli wyroki od pięciu do dwunastu lat.

20-letni Seweryn S., 27-letni Paweł M., 40-letni Sebastian M. i 45-letni Robert M. przez lata zajmowali się handlem ludźmi i wykorzystywaniem ich do niewolniczej pracy. Mężczyźni oferowali bezrobotnym, często samotnym Polkom dobrze płatną pracę w Anglii. Obiecywali też zakwaterowanie i pomoc w urzędniczych sprawach. Na miejscu jednak okazywało się, że warunki znacznie różnią się od tych, które proponowali mężczyźni. Ofiary mieszkały w ciasnych mieszkaniach, o bardzo niskim standardzie. W każdym z lokali mieszkało po kilkanaście osób.

Skuszeni wizją wysokich zarobków Polacy wykonywali pracę za najniższą krajową (National Living Wage), jednak ich wynagrodzenie trafiało na konta nalężące do oprawców. Każdy opór spotykał się z przemocą i zastraszaniem – informuje Crown Prosecution Service.

Czwórka podejrzanych usłyszała zarzut handlu ludźmi i współczesnego niewolnictwa. Sąd w Newcastle czwórkę Polaków na karę bezwarunkowego więzienia od pięciu do dwunastu lat.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniHampshire w czołówce hrabstw, gdzie kierowcy najczęściej używają telefonu w czasie jazdy
NastępnyNowe fakty w sprawie śmierci księżnej Diany