Start Wiadomości UK: Coraz więcej dzieci żyje w ubóstwie?

UK: Coraz więcej dzieci żyje w ubóstwie?

1071
0

Najnowsze dane rządowe pokazują, że liczba brytyjskich dzieci żyjąca w ubóstwie od ubiegłego roku wzrosła o 100 tys. To najwyższy wynik od czasu kryzysu ekonomicznego w 2008 roku.

Dane zostały ujawnione tydzień po oficjalnym ogłoszeniu budżetu. Zgodnie z nimi, aż 30 proc. dzieci mieszkających na Wyspach została zakwalifikowana, jako „względnie ubogie”, co powoduje, że w sumie aż cztery miliony dzieci żyje w rodzinach, którym ciężko jest związać koniec z końcem. Natomiast ogólna liczba osób żyjących w ubóstwie w Wielkiej Brytanii wzrosła do 10.4 miliona. Jest to najwyższy poziom w tym dziesięcioleciu – informuje Independent.

W 2015 roku rząd zabronił mierzenia skali dzieci żyjących w ubóstwie w odniesieniu do przychodów danej rodziny. Natomiast  Institute of Fiscal Studies (IFS) ostrzega, że planowane przez konserwatystów cięcia benefitów dla osób w wieku produkcyjnym spowodują, że liczba dzieci, żyjących w ubóstwie jeszcze bardziej się zwiększy.

– Te dane są bardzo ponure, a według niezależnych ekspertów z IFS  perspektywy na najbliższe lata są jeszcze gorsze. Najbardziej niepokojące w tym wszystkim jest to, że rząd wydaje się nie dostrzegać problemu – mówi Allison Garnham, szef Child Poverty Action Group.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNowe zasady zatrzymywania się przy lotnisku w Bournemouth
NastępnyTelewizyjna wpadka, która stała się hitem Internetu