Start Brexit UK chce przedstawić propozycję Unii Europejskiej. Chodzi o irlandzką granicę

UK chce przedstawić propozycję Unii Europejskiej. Chodzi o irlandzką granicę

1042
0

– Ważne jest to, że mamy teraz opublikowany, uzgodniony element rządowej polityki – powiedziała rzeczniczka brytyjskiego rządu dziennikarzom.

Wczoraj rząd Theresy May przedstawił propozycje dotyczące irlandzkiej granicy. Teraz oczekują na rozmowę z przedstawicielami Unii Europejskiej, by omówić szczegóły dalszych negocjacji.

– Ważne jest, by powiedzieć, że UE przedstawiła swą propozycję, dla nas było jasne, że ją odrzucamy i że była nie do przyjęcia. To jest nasza kontrpropozycja i teraz oczekujemy dalszej dyskusji z UE na jej temat – powiedziała rzecznika brytyjskiego rządu.

Plany, o których mówi brytyjski rząd przewiduje, że Wielka Brytania pozostanie w unii celnej tak długo, aż zostaną wprowadzone trwałe zmiany w kwestii otwartej granicy.  Theresa May liczy, że potrwa to 2021 roku.

– Dla Zjednoczonego Królestwa jest jasne, że czasowy reżim celny, gdyby był potrzebny, powinien być ograniczony w czasie. UK oczekuje, że przyszłe (trwałe) rozwiązanie będzie gotowe pod koniec grudnia 2021 roku. Istnieje cały szereg opcji ustalenia limitu czasowego, które UK zaproponuje i przedyskutuje z UE – widnieje w dokumencie adresowym do Brukseli.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni„Nie wracaj samotnie do domu” – policja ostrzega mieszkańców Southampton przed gwałcicielem
NastępnyTysiące funtów wydane na pomoc w wydostaniu osób otyłych z ich domów