Start Polecane UK: Ceny czynszu spadają pierwszy raz od 6 lat

UK: Ceny czynszu spadają pierwszy raz od 6 lat

985
0

Po raz pierwszy od 6 lat zanotowano spadek kosztów wynajmu lokali. Najszybciej ceny spadają w Londynie i na południowym wschodzie kraju.

Eksperci oceniają, że odnotowany spadek jest prawdopodobnie spowodowany niepewną sytuacją, jaka nastąpi po opuszczeniu przez Wielką Brytanię szeregów Unii Europejskiej. Ceny wynajmu w Anglii, Walii i Szkocji zmalały średnio o 0,6 proc., natomiast w stolicy Zjednoczonego Królestwa odnotowano spadek rzędu 4.7 proc.– informuje Independent.

Według pracowników agencji nieruchomości Countrywide ceny w Londynie spadają, ponieważ coraz mniej osób szuka mieszkań pod wynajem, a liczba dostępnych lokali jest coraz wyższa. W lutym 2016 roku było o 10 proc. mniej domów do wynajęcia niż w lutym bieżącego roku. Jednocześnie specjaliści podkreślają, że spadek kosztów jest stosunkowo niewielki w kontekście do niedawnych podwyżek.

– Sytuacja ekonomiczna i mieszkaniowa, zarówno w sferze kupna, jak i wynajmu jest związana z wynikiem referendum w sprawie Brexitu – mówi dyrektor agencji Countrywide. –  Przez niepewną sytuację wynajmujący są bardziej ostrożni, rzadziej się przeprowadzają, szukają tańszych możliwości zakwaterowania, np. poprzez współdzielenie mieszkania – dodaje.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniIzba Gmin odrzuciła poprawkę gwarantującą prawa obywatelom UE po Brexicie
NastępnyKorwin-Mikke ukarany: stracił dietę na 30 dni