Start Wiadomości UK: Bilety papierowe znikną do 2018 roku

UK: Bilety papierowe znikną do 2018 roku

770
0

Chris Grayling, minister transportu w gabinecie Theresy May, zapowiada całkowite wycofanie papierowych biletów komunikacji do 2018 roku.

– W erze cyfryzacji nie powinniśmy polegać na przestarzałych biletomatach i papierowych biletach – twierdzi Grayling. Minister planuje zastąpienie tradycyjnej sprzedaży biletów nowymi technologiami. Do 2018 roku bilety papierowe, a co za tym idzie kolejki na dworcach i przystankach, mają przejść do historii.

Nowa technologia ma bazować na londyńskim systemie Oyster. Zakup biletów będzie dokonywany za pomocą kart kredytowych oraz elektronicznych Travelcardów. Będzie też możliwe doładowanie kart online. W dążeniu do unowocześnienia transportu minister Grayling planuje wprowadzenie nowej technologii umożliwiającej zakup i kasowanie biletów za pośrednictwem smartphona.

Nowe rozwiązania mają na celu zmniejszenie kolejek i wyeliminowanie problemów związanych z refundacją zgubionych biletów. Istnieją obawy, że system uniemożliwi niektórym grupom, takim jak osoby starsze, kupowanie biletów. Ze względu na tego typu wyjątki prawdopodobnie zostanie utrzymana też tradycyjna sprzedaż.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDonald Tusk: albo twardy Brexit, albo żaden
NastępnyWynajem we wrześniu tańszy w UK