Start Wiadomości UK: Bilety papierowe znikną do 2018 roku

UK: Bilety papierowe znikną do 2018 roku

732
0

Chris Grayling, minister transportu w gabinecie Theresy May, zapowiada całkowite wycofanie papierowych biletów komunikacji do 2018 roku.

– W erze cyfryzacji nie powinniśmy polegać na przestarzałych biletomatach i papierowych biletach – twierdzi Grayling. Minister planuje zastąpienie tradycyjnej sprzedaży biletów nowymi technologiami. Do 2018 roku bilety papierowe, a co za tym idzie kolejki na dworcach i przystankach, mają przejść do historii.

Nowa technologia ma bazować na londyńskim systemie Oyster. Zakup biletów będzie dokonywany za pomocą kart kredytowych oraz elektronicznych Travelcardów. Będzie też możliwe doładowanie kart online. W dążeniu do unowocześnienia transportu minister Grayling planuje wprowadzenie nowej technologii umożliwiającej zakup i kasowanie biletów za pośrednictwem smartphona.

Nowe rozwiązania mają na celu zmniejszenie kolejek i wyeliminowanie problemów związanych z refundacją zgubionych biletów. Istnieją obawy, że system uniemożliwi niektórym grupom, takim jak osoby starsze, kupowanie biletów. Ze względu na tego typu wyjątki prawdopodobnie zostanie utrzymana też tradycyjna sprzedaż.