Start Polecane Ujawniono najbardziej niezdrowe miejsca do życia w Hampshire

Ujawniono najbardziej niezdrowe miejsca do życia w Hampshire

1122
0

Eksperci z Consumer Data Research Center (CDRC) przeanalizowali miasta w całym Hampshire, aby ujawnić najbardziej niezdrowe miejsca w hrabstwie.

Specjaliści z CDRC zbadali dobrostan, monitorując poziomy zanieczyszczenia w każdej dzielnicy Hampshire, a także liczbę parków i terenów rekreacyjnych. Uwzględniono również dostępność usług zdrowotnych, takich jak przychodnie lekarskie i apteki, a także liczbę restauracji na wynos, pubów i sklepów z grami hazardowymi.

Utworzono interaktywną mapę, aby wyświetlić wyniki. Mapa śledzi indeks zdrowia CDRC – znany również jako Dostęp do zdrowych aktywów i zagrożeń (AHAH).Uwzględnia:

  • środowisko detaliczne (dostęp do fast foodów, pubów, lokali poza licencjami, sklepy tytoniowe, hazardowe)
  • usługi zdrowotne (dostęp do lekarzy rodzinnych, szpitali, aptek, dentystów, usługi rekreacyjne)
  • środowisko fizyczne (niebieska przestrzeń, zielona przestrzeń – aktywna, zielona przestrzeń – pasywna)
  • jakość powietrza (dwutlenek azotu, cząstki stałe 10, dwutlenek siarki).

Każdy z tych czynników jest śledzony i zapewnia ogólny wynik AHAH dla tego obszaru. Obszary są również klasyfikowane w rankingu od 1 do 10 w czym najzdrowsze obszary otrzymują rangę od jednego, a najbardziej zagrażające zdrowiu regiony są klasyfikowane jako 10.

Southampton jest wyjątkowo niezdrowe i otrzymało 10 punktów, co czyni go jednym z najgorszych obszarów w całej Wielkiej Brytanii. Prawie całe miasto jest zaznaczone na mapie kolorem czerwonym. Obszary takie jak Freemantle, Shirley i Totton są szczególnie złe.

Jakość powietrza w Southampton jest tak samo zła, jak w wielu miejscach w Londynie, cała mapa plasuje jakość powietrza w przedziale 6-10.

Basingstoke ma na mapie mieszankę kolorów, ale miasto ma więcej obszarów niebieskich i zielonych niż czerwonych, co wskazuje, że jest w większości zdrowe. Północne części miasta są wyświetlane na niebiesko, a obszary takie jak Chineham i Popley zostały wyróżnione jako jedne z najzdrowszych miejsc do życia w Wielkiej Brytanii. Brak pubów i barów szybkiej obsługi przyczynia się do tych dobrych wyników.

Po drugiej stronie skali znajdują się Viables i Kempshott, które otrzymały 9 punktów, co czyni je najbardziej niezdrowymi miejscami w Basingstoke. Całe Basingstoke pojawia się w różnych odcieniach czerwieni podczas analizy zanieczyszczenia powietrza, co oznacza, że ​​miasto ma kiepską jakość powietrza.

Mapa Winchester pokazuje głównie niebieski obszar z żółtymi kieszeniami wskazującymi, że miasto jest w większości zdrowe. Springvale to zdecydowanie najbardziej niezdrowa część miasta, na drugim miejscu znajdują się Harestock i Littleton. Stanmore i Oliver’s Battery to jedne z najzdrowszych miejsc w Wielkiej Brytanii, które łącznie dają jeden wynik.

Portsmouth wypada słabo w skali zdrowia. Duże obszary Portsmouth zostały sklasyfikowane na 10, co czyni je jednymi z najbardziej niezdrowych miejsc w kraju. Okolica jest wypełniona pubami, lokalami na wynos i miejscami do kupienia papierosów i brakuje tu zieleni. Miasto wydaje się mieć jednak dobry dostęp do opieki zdrowotnej.

PoprzedniDarmowe posiłki dla potrzebujących dzieci w Southampton
NastępnyFarma w Hampshire otwiera pole dyniowe zgodnie z restrykcjami Covid