Start Southampton Ujawniono dane dotyczące krzywdzenia dzieci w Southampton i Hampshire

Ujawniono dane dotyczące krzywdzenia dzieci w Southampton i Hampshire

514
0

Znacząca większość dzieci objętych opieką w Southampton była maltretowana lub zaniedbywana.

Liczby pokazują, że w pewnym momencie ofiarą padło 428 młodych podopiecznych w mieście – 86% podopiecznych w okolicy w marcu.

Dzieje się tak po tym, jak ujawniono, że w pierwszym roku pandemii Covid w całym Hampshire odnotowano prawie 1000 przestępstw związanych z okrucieństwem wobec dzieci.

Alan Whitehead, poseł Southampton Test, powiedział: „’Te liczby są szokujące i chociaż spadły w porównaniu z rokiem poprzednim, obawiam się, że pandemia spowodowała wiele ukrytych szkód, szczególnie gdy byliśmy w całkowitym zamknięciu.”

Dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pokazują, że policja Hampshire zarejestrowała 977 przestępstw okrucieństwa wobec dzieci w latach 2020-21.

Chociaż było to mniej niż 1001 przypadków rok wcześniej, liczba ta była znacznie wyższa niż 69 odnotowanych w latach 2012-13. Odrębne dane pokazują, że większość z 962 spraw o okrucieństwo wobec dzieci zamkniętych przez policję w Hampshire w zeszłym roku nigdy nie trafiło do sądów karnych – tylko 34 (4%) zakończyło się postawieniem zarzutów lub wezwania. 53 sprawy (6%) zostały przekazane innym organom w celu dalszego dochodzenia.

PoprzedniOpieka społeczna: Oficjalni doradcy chcą złagodzenia przepisów imigracyjnych
NastępnyDziewczynka, 12 lat, napastowana seksualnie na Wimpson Lane w Southampton