Start Brexit UE nie zatwierdzi opóźnienia w Brexicie

UE nie zatwierdzi opóźnienia w Brexicie

844
0

Francja oświadczyła, że ​​zarówno ona, jak i Unia Europejska, nie pozwolą Wielkiej Brytanii przedłużyć  ustalonej daty Brexitu 31 października.

W wywiadzie dla radia Europe 1 francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian powiedział: „To bardzo niepokojące. Brytyjczycy muszą powiedzieć nam, czego chcą. Nie będziemy tego robić (przedłużać Brexit) co trzy miesiące.”

Wielka Brytania pierwotnie miała opuścić UE 29 marca tego roku, ale była premier Theresa May próbowała bezpiecznie przesunąć datę wyjście z UE, aby spróbować przepchnąć porozumienie w sprawie Brexitu przez parlament. To przedłużenie obowiązywało do 31 października tego roku.

Jednak w okresie od 29 marca do chwili obecnej parlament kilkukrotnie odrzucił uzgodnione warunki umowy, w konsekwencji  Theresa May  ustąpiła z funkcji lidera partii konserwatywnej, a tym samym z funkcji premiera.

Boris Johnson został następnie wybrany na przywódcę konserwatystów i tym samym został nowym premierem.

Tymczasem w ciągu ostatnich kilku miesięcy kraje, zwłaszcza Francja ze względu na powiązania infrastrukturalne z Wielką Brytanią, takie jak Eurotunel, przyspieszyły przygotowania do zawarcia umowy.

Pod koniec sierpnia ogłoszono, że dziesiątki tysięcy francuskich firm handlujących z Wielką Brytanią zmierzą się z miesięczną próbą przygotowania się na Brexit bez porozumienia.

PoprzedniPościg za sześcioma osobami po tym, jak znaleziono ciało w rzece
NastępnyJakie są najbardziej popularne imiona dla dzieci w UK?