Start Coronavirus Uczniowie z Southampton opuścili 1 milion dni szkoły z powodu pandemii

Uczniowie z Southampton opuścili 1 milion dni szkoły z powodu pandemii

298
0

Uczniowie z Southampton opuścili w tym roku prawie milion dni szkolnych z powodu pandemii koronawirusa.

Dane Departamentu Edukacji pokazują, że uczniowie w całym Southampton przegapili równowartość 935 740 dni nauki między styczniem a końcem marca z powodów związanych z koronawirusem. To łącznie 55,8 procent wszystkich możliwych dni szkolnych na wiosnę.

W semestrze jesiennym brakowało 103632 dni, co oznacza, że ​​młodzież miasta była nieobecna przez milion dni szkolnych w ciągu dwóch semestrów. Odpowiada to około 34 na ucznia.

Szefowie edukacji w Southampton powiedzieli, że liczby „nie dotyczą wyłącznie Southampton”, dodając, że ich celem jest wspieranie szkół przez resztę roku, aby „zminimalizować zakłócenia”.

Dane obejmują finansowane przez państwo szkoły podstawowe, średnie i specjalne na tym obszarze.

Gdy jesienią wykryto przypadki koronawirusa, dzieci w całej Anglii zostały odesłane do domów, aby się izolowały. Ale przez większość semestru wiosennego studentom – z wyjątkiem dzieci kluczowych pracowników i uczniów słabszych – kazano uczyć się zdalnie w warunkach ogólnokrajowego lockdownu.

Około 252 miliony dni szkolnych zostało pominiętych w całym kraju z powodu Covid-19 w obu semestrach – 29,4 procent obszaru.

PoprzedniW Bedford Place może zostać wprowadzony wieczorny zakaz ruchu samochodowego
NastępnyNowy dziesięciominutowy bezpłatny parking wprowadzony w Southampton