Start Coronavirus Uczniowie z biedniejszych środowisk otrzymają laptopy

Uczniowie z biedniejszych środowisk otrzymają laptopy

545
0

Dzieci w trudnej sytuacji materialnej otrzymają bezpłatne laptopy i tablety, aby pomóc im w nauce podczas blokady koronawirusa.

Uczniowie szkół angielskich z biedniejszych rodzin otrzymają również routery 4G, aby mogli uzyskać dostęp do Internetu, jeśli ich rodziny nie mają jeszcze mobilnego lub szerokopasmowego internetu, powiedział Gavin Williamson, sekretarz ds. Edukacji.

Środek ten ma na celu zwiększenie dostępności zdalnego uczenia się, podczas gdy szkoły pozostają zamknięte i obejmuje nową akademię online, która zapewnia lekcje online.

Williamson przeprosił studentów za przerwanie nauki, jednocześnie mówiąc, że nie ustalono daty ponownego otwarcia szkół w Anglii.

Rozpoczęta przez rząd Oak National Academy zaczęła oferować lekcje online w poniedziałek, tworzona przez 40 nauczycieli z niektórych wiodących szkół w Anglii.

Będzie oferować 180 lekcji tygodniowo i obejmie szeroki zakres tematów, takich jak matematyka, sztuka i języki dla dzieci w wieku od początku szkoły do 10. roku życia.

Departament Edukacji (DfE) powiedział, że urządzenia elektroniczne będą zamawiane dla uczniów, którzy otrzymują wsparcie od pracownika opieki społecznej.

Aby kwalifikować się do programu, uczeń nie może mieć urządzenia, mieć pracownika socjalnego, lub znaleźć się w gorszej sytuacji materialnej.

DfE powiedział, że szkoły i uczelnie będą mogły zatrzymać laptopy i tablety po ponownym otwarciu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLondyński szpital Nightingale zwalnia pierwszych pacjentów
NastępnyB&Q ponownie otwiera wybrane sklepy w Wielkiej Brytanii