Start Southampton Uczniowie szkół podstawowych wracają do szkół

Uczniowie szkół podstawowych wracają do szkół

374
0

Zgodnie z oświadczeniem premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, uczniowie mogą powrócić do szkół od 8 marca.

Ponowne otwarcie szkół to pierwszy etap pięcioczęściowego planu zniesienia ograniczeń w Anglii.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o powrocie dzieci do szkoły:

Szkoły podstawowe mają zostać otwarte 8 marca. Zgodnie z wytycznymi rządu wszystkie dzieci ze szkół podstawowych powinny wrócić tego dnia do szkoły.

Wszystkie szkoły wyższe zostaną ponownie w pełni otwarte 8 marca. Wszystkim uczniom szkół średnich i studentom zostanie zaoferowany test na koronawirusa.

Jakie środki zostaną wprowadzone?

Testy na Covid-19 będą obowiązkowe dla nauczycieli i uczniów w szkołach średnich i na uczelniach. W międzyczasie szkoły podstawowe i specjalne oraz placówki wczesnoszkolne będą miały dostęp do testów dwa razy w tygodniu. Jednak dzieci w wieku podstawowym i wczesnym nie są proszone o badanie.

Inne środki, takie jak noszenie maseczek w szkołach średnich i na uczelniach, środki dystansowania społecznego i wentylacja sal lekcyjnych, będą również stosowane w szkołach w całym mieście.

Czy kluby i zajęcia sportowe zostaną wznowione?

Wszystkie zajęcia pozalekcyjne odbywające się w szkole i na uczelni powrócą 8 marca. Zorganizowane kluby sportowe dla dzieci, które odbywają się w innych lokalizacjach – na przykład na boiskach piłkarskich lub kortach tenisowych – zostaną ponownie otwarte 29 marca.

PoprzedniPonad 63 tysiące osób w Southampton otrzymało szczepionkę
NastępnyZabytkowy budynek w Southampton, który od lat stał pusty, zyska nowe życie