Start Southampton Uczniowie pomagają emerytom radzić sobie z samotnością związaną z lockdownem

Uczniowie pomagają emerytom radzić sobie z samotnością związaną z lockdownem

310
0

Dzieci z dziewięciu szkół w Hampshire pomagają odizolowanym członkom społeczności radzić sobie z samotnością spowodowaną ograniczeniami dotyczącymi koronawirusa.

Uczniowie z obszaru Waterside postanowili napisać do emerytów oddzielonych od przyjaciół i rodziny drugim lockdownem. Projekt został zorganizowany przez Waterside Primary Care Network (WPCN). Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów rysują obrazki, piszą listy i wykonują kartki dla mieszkańców domów opieki.

Heidi Rehman, trenerka zdrowia i dobrego samopoczucia w WPCN, powiedziała: „Jesteśmy tak szczęśliwi, że żyjemy w erze cyfrowej, która pomaga tak wielu osobom poczuć się bliżej swoich bliskich. Jednak dla wielu osób dostęp do internetu nie zawsze jest taki prosty.”

„Chcieliśmy wywołać uśmiech na twarzach mieszkańców, a otrzymanie czegoś tak osobistego, pozytywnego i podnoszącego na duchu wydawało się cudownym sposobem na zbliżenie do siebie osób w różnym wieku.”

„Doskonale zdajemy sobie sprawę, że samotność i izolacja mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, a ta druga blokada po raz kolejny sprawi, że wielu członków naszej społeczności poczuje się odciętych od przyjaciół i rodzin”.

PoprzedniMężczyzna zaatakował 11-letniego chłopca na jednej z ulic Southampton
Następny1,2 miliona funtów na stworzenie bezpieczniejszych miejsc do spacerów i jazdy na rowerze