Start Polecane Uchodźcy z Afganistanu zostaną przesiedleni do Hampshire

Uchodźcy z Afganistanu zostaną przesiedleni do Hampshire

653
0

Rząd Wielkiej Brytanii poinformował, że uchodźcy z Afganistanu mają być repatriowani w Hampshire.

Zgodnie z planami rządu, 20 000 afgańskich uchodźców ma zostać przesiedlonych do Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych pięciu lat. Planowana akcja jest konsekwencją przejęcia przez Talibów kontroli nad stolicą Afganistanu, Kabulem, w wyniku czego wielu uciekło z kraju.

Teraz potwierdzono, że w ramach programu przesiedleń uchodźcy zostaną przesiedleni na obszarach w całym Hampshire. Komisarz ds. policji i przestępczości w Hampshire, Donna Jones, powiedziała: „Myślę, że sytuacja w Afganistanie i obrazy, które widzieliśmy w wiadomościach w ciągu ostatnich kilku dni, absolutnie łamią serca. W Hampshire będą mieszkać niektórzy afgańscy uchodźcy, którzy tu przybędą.” „Jestem w kontakcie z szefem policji i szefem przestępczości, Craigiem Dibdinem, aby upewnić się, że przeprowadzamy wszystkie kontrole, których potrzebujemy, aby upewnić się, że każdy przybywający do Hampshire nie stwarza dodatkowego zagrożenia dla bezpieczeństwa.”

„Ludzie powinni być spokojni, że zarówno policja w Hampshire, jak i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Narodowa Agencja ds. Przestępczości są bardzo zaangażowane w to i dopilnują, aby ludzie byli bezpieczni”.

PoprzedniRekordowa liczba ogłoszeń o pracę w Wielkiej Brytanii
NastępnyCzy historyczna fabryka Spitfire w Southampton zostanie zburzona?