Start Polecane Ubieganie się o tytuł Miasta Kultury kosztowała radę ponad 1,5 miliona funtów

Ubieganie się o tytuł Miasta Kultury kosztowała radę ponad 1,5 miliona funtów

216
0

Rada Miejska Southampton wydała ponad 1,5 miliona funtów na swoją kandydaturę w rywalizacji o tytuł brytyjskiego Miasta Kultury.

Odpowiadając na prośbę o wolność informacji, władze potwierdziły, że wydały łącznie 1.590.694,37 funtów na ofertę miasta.

Obejmowało to 992.225 GBP na personel i powiązane wydatki, 68.159 GBP na opłaty za doradztwo i 30 469 GBP na inne zakupione usługi wspierające ofertę.

W sumie 499 840 funtów zostało również wydanych poprzez wypłatę dotacji na rzecz Southampton 2025 Trust.

Lider rady i była szefowa kultury, Satvir Kaur powiedziała jednak, że oferta była „raz na pokolenie okazją do umieszczenia Southampton na mapie, zjednoczenia naszego miasta, cementowania dumy w społeczności, stworzenia katalizatora trwałych zmian, a także szansą na rozwój naszej lokalnej gospodarki”.

„Chociaż nie udało nam się zdobyć tytułu, sam proces przetargowy był przełomowy dla naszego miasta, dlatego poparły go wszystkie partie polityczne, instytucje i organizacje miejskie, grupy społeczne, lokalne media, a także duże i małe firmy nie tylko w Southampton, ale w całym regionie.”

„Chociaż oczywiście wygrana otworzyłaby niesamowity program, kampania SO25 wciąż ma wiele powodów do dumy, docierając do krajowej, regionalnej i lokalnej publiczności liczącej 1,15 miliarda ludzi za pośrednictwem prasy i mediów i zapewniając wartość reklamową dla naszego miasta wynoszącą łącznie £ 18,6 mln.”

PoprzedniStrajki na kolei: Pasażerowie doświadczają zakłóceń w podróżowaniu
NastępnyNastolatek „kopnięty i uderzony” w Riverside Park w Southampton