Start Wiadomości Tysiącom firm w UK grozi upadek

Tysiącom firm w UK grozi upadek

751
0

Rosną obawy, że w 2023 r. może nastąpić fala upadków firm w związku z trwającym kryzysem kosztów utrzymania.

Liczba firm znajdujących się na skraju bankructwa wzrosła pod koniec ubiegłego roku o ponad jedną trzecią, poinformowała firma upadłościowa Begbies Traynor.

Oczekuje, że liczba ta wzrośnie ze względu na wyższe koszty, firmy spłacające pożyczki Covid i ograniczenia konsumentów.

Szefowa NatWest, Alison Rose, powiedziała, że ​​chociaż największy brytyjski pożyczkodawca biznesowy nie odnotował jeszcze powszechnych upadków firm, martwi się, że firmy nie są w stanie lub nie mają wystarczającej pewności siebie, aby inwestować na przyszłość.

„Widzimy bardzo mało inwestycji dzięki bardzo niskiemu poziomowi zaufania biznesowego. To dla mnie poważny problem, ponieważ wpłynie to na przyszły wzrost”.

Powiedziała jednak, że w 2023 roku nadal istnieją powody do optymizmu.

„Jeśli przeanalizujemy fakt, że mieliśmy globalną pandemię, koniec niskich stóp procentowych, wojnę w Europie, masowe podwyżki cen – to można w tym wszystkim zauważyć niesamowita odporność brytyjskiego biznesu na te wszystkie trudne warunki” – powiedziała.

„Mamy również pełne zatrudnienie, co jest naprawdę pozytywne. Widzimy rekordową liczbę start-upów i banków takich jak nasz, które mają silną pozycję do wspierania klientów.”

PoprzedniDwa samochody policyjne zniszczone przez wandali
NastępnySzkoła ogłosiła, że ​​zostanie zamknięta z powodu strajku nauczycieli