Start Polecane Tysiące rodzin mogą otrzymać 442 funtów w postaci bezpłatnych bonów

Tysiące rodzin mogą otrzymać 442 funtów w postaci bezpłatnych bonów

3412

Tysiące rodzin w Anglii, Walii i Irlandii Północnej nadal nie skorzystało z możliwości otrzymania bonów na bezpłatną żywność, które mogłyby pomóc w kryzysie kosztów utrzymania.

Ponad 200 000 rodzin zostało poinformowanych, że mogą skorzystać z tzw. programu Zdrowy Start.

Łącznie rodziny, które nie złożyły wniosków, tracą ponad 880 000 funtów tygodniowo.

Program NHS oferuje wsparcie rodzinom z małymi dziećmi i kobietom w ciąży, które mają niskie dochody i otrzymują kwalifikujące się świadczenia.

Bon można wykorzystać na zakup zdrowej żywności, takiej jak mleko, mleko modyfikowane dla niemowląt oraz owoce i warzywa.

Osoby uprawnione mogą otrzymać wsparcie w wysokości 4,25 GBP lub 8,50 GBP tygodniowo w zależności od wieku dziecka.

Możesz złożyć wniosek przez e-mail lub telefon, jeśli jesteś w co najmniej 10 tygodniu ciąży lub masz co najmniej jedno dziecko w wieku poniżej 4 lat i otrzymujesz Income Support, Universal Credit, Working Tax Credit a nie otrzymujesz Child Tax Credit lub Pension Credit (który obejmuje dodatek na dziecko).

Możesz również złożyć wniosek przez e-mail lub telefon, jeśli jesteś w co najmniej 10 tygodniu ciąży i masz mniej niż 18 lat i nie otrzymujesz żadnych świadczeń, otrzymujesz Child Tax Credit i nie otrzymujesz Working Tax Credit, a roczny dochód Twojej rodziny wynosi 16 190 GBP lub mniej, lub otrzymujesz Employment and Support Allowance (ESA).