Start Polecane Tysiące pustych domów w Hampshire

Tysiące pustych domów w Hampshire

2246
0

Nowe dane ujawniły, że w całym południowym Hampshire znajduje się ponad 8 tys. pustych domów. W Winchester, na przykład, pustych domów jest więcej niż 10 lat temu.

Szefowie organizacji charytatywnych zajmujących się pomocą dla bezdomnych wyrazili swoją frustrację po tym, jak dane pokazały, że w Southampton, Eastleigh, New Forest, Fareham, Test Valley i Winchester znajduje się aż 8501 pustych domów. Ponad 2600 pustych budynków mieszkalnych było w samym Southampton – więcej niż w którymkolwiek z pięciu sąsiednich terenów władz lokalnych.

Dane te pojawiły się po tym, jak przedstawiciele władz lokalnych potwierdzili, że na liście oczekujących na mieszkanie w Southampton jest około 8500 osób. Jednak City Council twierdzi, że  puste domy nie mogą być wykorzystane przez radę, chyba że właściciele domów są zarejestrowani jako właściciele społeczni.

Dane opublikowane przez Stowarzyszenie Prasy i przez Ministerstwo Mieszkalnictwa, Wspólnot i Samorządów wykazały, że z 2608 pustych domów w Southampton, 618 stało pustych przez ponad sześć miesięcy. Dane pokazały również, że od ostatnich danych zebranych w październiku zeszłego roku, w Winchester było 1228 pustych domów, o 62 więcej niż w 2008 roku.

PoprzedniMężczyzna z Southampton pchnięty nożem w Portsmouth
NastępnyMet Office zapowiada upalne lato na Wyspach