Start Polecane Tysiące posiłków uratowanych z wysypisk śmieci dzięki współpracy supermarketów

Tysiące posiłków uratowanych z wysypisk śmieci dzięki współpracy supermarketów

477
0

Wolontariusze w Southampton zdołali uratować ponad 25 tysięcy posiłków przed zmarnowaniem dzięki współpracy z supermarketami.

W sierpniu zeszłego roku Tesco stało się pierwszym supermarketem, który nawiązał współpracę z aplikacją do dzielenia się jedzeniem OLIO, która pomaga w dostarczaniu niesprzedanej nadwyżki żywności nadającej się do spożycia ludziom w społeczności.

Partnerstwo opiera się na istniejącym programie darowizn nadwyżek żywności Tesco, Community Food Connection z Fare Share. Fare Share wspiera organizacje charytatywne pierwszej linii i grupy społeczne pracujące z dziećmi – od letnich klubów wakacyjnych i klubów śniadaniowych po społecznościowe kuchnie i grupy, które dostarczają paczki żywnościowe osobom borykającym się z brakiem jedzenia.

OLIO Food Waste Heroes zbierają żywność, gdy organizacje charytatywne wspierane przez FareShare nie są w stanie tego zrobić. Informacje są następnie przesyłane do aplikacji OLIO, a żywność jest przygotowana do bezpłatnej redystrybucji wśród osób mieszkających w pobliżu i grup społecznościowych.

OLIO, które działa od 2016 roku, dostarczyło ponad 120 milionów posiłków organizacjom charytatywnym i grupom społecznym w całej Wielkiej Brytanii, z czego ponad 5 milionów pochodzi z Tesco.

PoprzedniFestiwal sztuki i sportu w Southampton
NastępnyFinansowanie dla ofiar przestępstw seksualnych i przemocy domowej w Hampshire