Start Polecane Tysiące pająków godowych zaatakują domy w Wielkiej Brytanii – jak je powstrzymać

Tysiące pająków godowych zaatakują domy w Wielkiej Brytanii – jak je powstrzymać

591
0

Tych, którzy boją się pająków, czeka kilka niekomfortowych tygodni, gdy tysiące pająków zaatakują nasze domy.

Nadejście jesieni oznacza początek sezonu godowego pająków. Ośmionożne, przerażające pełzacze opuszczają swoje sieci, by szukać schronienia w domu w poszukiwaniu partnera.

Pająki zaczynają pojawiać się zwykle na początku września, a ich obecność jest zauważalna w domach do około połowy października.

Wiadomo, że samice pająków pozostają w jednym miejscu przez całe życie, ale samce są zawsze w ruchu.

W okresie godowym pająków samce będą szukać samic i często znajdują je w domach, dlatego w ciągu najbliższych kilku miesięcy możesz zauważyć ich więcej.

W Wielkiej Brytanii istnieje ponad 650 różnych gatunków pająków i chociaż wszystkie mogą ugryźć, tylko 12 może wyrządzić szkodę ludziom.

Pająki domowe są jednym z największych pająków w Wielkiej Brytanii. Samce tego gatunku mogą dorastać do przerażających 10 cm w rozpiętości nóg, chociaż jest to górny koniec skali, a ich wielkość zależy od tego, ile zjadły.

Po kryciu samica składa jaja, a samiec zwykle umiera.

Jeśli chcesz trzymać te ośmionożne stworzenia z dala od domu, możesz spróbować powstrzymać je od wkradania się do środka.

Unikaj bałaganu

Pająki uwielbiają szukać schronienia w ciemnych, wilgotnych i zagraconych miejscach, więc utrzymywanie domu w czystości może je powstrzymać.

Pamiętaj, aby regularnie odkurzać i przechowywać rzeczy w pudełkach z plastikową pokrywką, a nie w kartonie, aby uniemożliwić im dostęp.

Wpuść naturalne światło

Unikaj pozostawiania rolet lub zasłon zamkniętych w ciągu dnia lub przez dłuższy czas, gdy jesteś poza domem, ponieważ pająki uwielbiają ciemność.

Używaj olejków eterycznych

Silne zapachy zniechęcą pająki do opuszczenia zakamarków.

Olejki z drzewa herbacianego, róży, cynamonu, cytrusów, mięty pieprzowej, lawendy i eukaliptusa to dobre olejki do wypróbowania – upewnij się, że spryskujesz narożniki, parapety i listwy przypodłogowe i regularnie je uzupełniasz.

Narysuj kilka linii kredą

Pająki smakują stopami i nie lubią kredy, więc narysowanie linii wokół parapetów, łóżka czy drzwi zniechęci je do przejścia.

Poprzedni100 ofert pracy w Southampton Starling Bank
NastępnyDwóch mężczyzn aresztowanych po wielkiej bójce w pubie w Southampton