Start Polecane Tysiące pająków godowych zaatakują domy w Wielkiej Brytanii – jak je powstrzymać

Tysiące pająków godowych zaatakują domy w Wielkiej Brytanii – jak je powstrzymać

1444

Tych, którzy boją się pająków, czeka kilka niekomfortowych tygodni, gdy tysiące pająków zaatakują nasze domy.

Nadejście jesieni oznacza początek sezonu godowego pająków. Ośmionożne, przerażające pełzacze opuszczają swoje sieci, by szukać schronienia w domu w poszukiwaniu partnera.

Pająki zaczynają pojawiać się zwykle na początku września, a ich obecność jest zauważalna w domach do około połowy października.

Wiadomo, że samice pająków pozostają w jednym miejscu przez całe życie, ale samce są zawsze w ruchu.

W okresie godowym pająków samce będą szukać samic i często znajdują je w domach, dlatego w ciągu najbliższych kilku miesięcy możesz zauważyć ich więcej.

W Wielkiej Brytanii istnieje ponad 650 różnych gatunków pająków i chociaż wszystkie mogą ugryźć, tylko 12 może wyrządzić szkodę ludziom.

Pająki domowe są jednym z największych pająków w Wielkiej Brytanii. Samce tego gatunku mogą dorastać do przerażających 10 cm w rozpiętości nóg, chociaż jest to górny koniec skali, a ich wielkość zależy od tego, ile zjadły.

Po kryciu samica składa jaja, a samiec zwykle umiera.

Jeśli chcesz trzymać te ośmionożne stworzenia z dala od domu, możesz spróbować powstrzymać je od wkradania się do środka.

Unikaj bałaganu

Pająki uwielbiają szukać schronienia w ciemnych, wilgotnych i zagraconych miejscach, więc utrzymywanie domu w czystości może je powstrzymać.

Pamiętaj, aby regularnie odkurzać i przechowywać rzeczy w pudełkach z plastikową pokrywką, a nie w kartonie, aby uniemożliwić im dostęp.

Wpuść naturalne światło

Unikaj pozostawiania rolet lub zasłon zamkniętych w ciągu dnia lub przez dłuższy czas, gdy jesteś poza domem, ponieważ pająki uwielbiają ciemność.

Używaj olejków eterycznych

Silne zapachy zniechęcą pająki do opuszczenia zakamarków.

Olejki z drzewa herbacianego, róży, cynamonu, cytrusów, mięty pieprzowej, lawendy i eukaliptusa to dobre olejki do wypróbowania – upewnij się, że spryskujesz narożniki, parapety i listwy przypodłogowe i regularnie je uzupełniasz.

Narysuj kilka linii kredą

Pająki smakują stopami i nie lubią kredy, więc narysowanie linii wokół parapetów, łóżka czy drzwi zniechęci je do przejścia.