Start Coronavirus Tysiące osób powyżej 50. roku życia w Southampton nadal nie zaszczepiło się...

Tysiące osób powyżej 50. roku życia w Southampton nadal nie zaszczepiło się na Covid

593
0

Cztery na każde 100 osób w wieku 50 lat i starszych w Southampton nie otrzymało jeszcze pierwszej dawki szczepionki przeciwko Covid-19 – pomimo zaproszenia do szczepienia ponad dwa miesiące temu.

NHS informuje, że ludzie w wieku 25 lat i starsi są teraz zapraszani do zgłaszania się od szczepień. Trzy czwarte dorosłej populacji w całej Anglii otrzymało pierwszą dawkę, a ponad połowa jest w pełni zaszczepiona.

Jednak liczby sugerują, że w niektórych obszarach wśród osób powyżej 50. roku życia nadal panuje niezdecydowanie, szczególnie w Londynie i dużych miastach, co może spowolnić wyścig z wirusem, ponieważ dominujący „wariant indyjski”, obecnie znany jako wariant Delta, jest coraz bardziej widoczny wśród zgłaszanych przypadków.

Osoby w wieku 50 lat i starsze zostały zaproszone do rezerwacji swojego pierwszego szczepienia za pośrednictwem NHS od 17 marca. Jednak dane NHS England pokazują, że w Southampton 3066 osób w wieku 50 lat i starszych nie otrzymało pierwszej dawki szczepionki do 30 maja – 4% grupy wiekowej na podstawie najnowszych szacunków populacji z Urzędu Statystyk Narodowych.

Liczba ta była najwyższa w sąsiedztwie Central Southampton East, gdzie 15,7% osób w wieku powyżej 50 lat nie otrzymało w tym momencie szczepionki Covid.

W całej Anglii 4% osób w wieku 50 lat i starszych – 800 600 osób dorosłych – nie było zaszczepionych do 30 maja.

PoprzedniOrganizacje charytatywne apelują, aby rząd wydłużył termin składania wniosków o settled status
NastępnyJutro urodziny królowej. Drugie w tym roku