Start Polecane Tysiące mieszkańców Southampton jest zagrożonych cukrzycą typu 2

Tysiące mieszkańców Southampton jest zagrożonych cukrzycą typu 2

727
0

Najnowsze dane pokazują, że tysiące mieszkańców Southampton jest zagrożonych rozwojem cukrzycy typu 2.

Dyrektor naczelny NHS, Simon Stevens, mówi, że „nasze wybrzuszone talie” oznaczają, że 2 milionom ludzi w całej Anglii grozi teraz choroba „w dużej mierze możliwa do uniknięcia”.

Dane NHS Digital pokazują, że w ubiegłym roku 5035 osób zarejestrowanych u lekarza rodzinnego w rejonie NHS Southampton miało hiperglikemię bez cukrzycy (NDH). Osoby te mają wysoki poziom cukru we krwi i są bardziej narażone na rozwój cukrzycy typu 2.

Liczby te dotyczą osób zarejestrowanych w przychodni lekarskiej, która wzięła udział w krajowej kontroli cukrzycy. Kontrola ta ma na celu poprawę usług związanych z chorobą w okresie od stycznia do września ubiegłego roku.

Kiedy NHS po raz pierwszy opublikował dane dla osób z NDH w latach 2017–2018, w rejonie Southampton chorych było 4 005 osób.

Prognozy pokazują, że rosnąca liczba osób chorych na cukrzycę może spowodować zawał serca u prawie 39 000 dodatkowych osób w 2035 r., a ponad 50 000 może doznać udaru mózgu, dodała służba zdrowia.

Rzecznik Southampton CCG powiedział, że w ostatnich latach wzmożono pracę nad cukrzycą dzięki lokalnym praktykom GP. Rzecznik dodał: „Zapobieganie cukrzycy jest priorytetem dla NHS Southampton City CCG i będzie nadal objęte nową pięcioletnią strategią zdrowia i opieki dla miasta”.

PoprzedniMężczyzna z Hampshire z zakazem wstępu do supermarketów Lidl i Tesco
NastępnyNowy system imigracyjny: co powinieneś wiedzieć