Start Brexit Twardy Brexit: Home Office przedstawia najważniejsze informacje

Twardy Brexit: Home Office przedstawia najważniejsze informacje

1642
0

Coraz głośniej mówi się o twardym Brexicie i jego realnych konsekwencjach. Home Office wydało oficjalny komunikat w tej sprawie, by imigranci nie mieli żadnych wątpliwości. 

Do urzędników i polityków napływało coraz to więcej pytań dotyczących przyszłości wielu imigrantów, zamieszkujących Wielką Brytanię. Home Office postanowiło na nie odpowiedzieć i zapewnić, że osoby z Unii Europejskiej, mieszkające na Wyspach mogą czuć się bezpieczne.

Po Brexicie pracodawcy nie będą musieli dzielić swoich pracowników, którzy do Wielkiej Brytanii przyjechali przed Brexitem oraz po wyjściu ze Wspólnoty. Wynika to efektu negocjacji o wolnym przepływie ludzi, który będzie obowiązywał między marcem 2019 a grudniem 2020, czyli w tzw. okresie przejściowym.

Ważną kwestią jest także bezpieczeństwo imigrantów w Wielkiej Brytanii. Home Office potwierdziło to, co wcześniej zapowiadała premier Theresa May – obywatele będą mieli swoje dotychczasowe prawa nawet w przypadku twardego Brexitu. Konieczne jednak będzie złożenie wniosku o status osoby osiedlonej, co ma być gwarancją dla wszystkich imigrantów w UK.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniFirmy kolejowe chcą zatrudniać więcej kobiet maszynistów
NastępnyBow Square mieszkania dla właścicieli zwierząt