Start Polecane Twarda woda w Southampton może powodować choroby skóry

Twarda woda w Southampton może powodować choroby skóry

2546
0

Badania pokazują, że woda w Southampton jest bardzo twarda, co może powodować choroby skóry u mieszkańców.

W brytyjskim indeksie twardej wody na 2020 rok – opracowanym przez Harvey Water Softeners – Southampton znalazło się w pierwszej dwudziestce wszystkich miast w Wielkiej Brytanii, gdzie woda jest najtwardsza. Badanie opiera się o najnowsze miligramy poziomów węglanu wapnia dla każdego obszaru.

Badania naukowe wykazały związek między jakością wody a kondycją skóry, ponieważ nadmiar minerałów w twardej wodzie może uszkodzić warstwę ochronną na skórze.

Według Harvey Water Softeners, twarda woda w mieście jest spowodowana występowaniem wapienia i kredowej skały. Filtrowanie wody przez skały tego typu powoduje wzrost poziomu węglanu wapnia, co oznacza, że ​​większość obszarów twardej wody w Wielkiej Brytanii można znaleźć na południowych i wschodnich obszarach kraju.

Jakość wody może mieć wpływ na mieszkańców Southampton w następujący sposób:

  • Dom – białe naloty na prysznicu, kranach i czajniku są spowodowane twardą wodą.
  • Skóra – badania naukowe wykazały związek między jakością wody a warunkami skóry, takimi jak wypryski i suchość, ponieważ nadmiar minerałów w twardej wodzie może uszkodzić warstwę ochronną na skórze.
  • Włosy – twarda woda kojarzy się z matowymi włosami, co oznacza, że ​​im wyższy poziom twardości wody, tym mniej prawdopodobne jest, że ludzie będą mieli zdrowe włosy.
  • Urządzenia – jakość wody może wpływać na żywotność i efektywność urządzeń.

PoprzedniSupermarkety po raz drugi obniżają cenę paliwa
NastępnyHampshire stolicą amfetaminy