Start Wiadomości Tusk: „W ciągu 48 godzin przedstawię wytyczne ws. Brexitu”

Tusk: „W ciągu 48 godzin przedstawię wytyczne ws. Brexitu”

756
0

– W ciągu 48 godzin od uruchomienia artykułu 50 zaprezentuję projekt wytycznych dotyczących Brexitu dla 27 państw członkowskich – napisał Tusk na Twitterze.

Przedstawiciel brytyjskiego rządu Tim Barrow poinformował, że 29 marca br. Wielka Brytania rozpocznie proces Brexitu. Jest to też dzień, w którym przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk otrzyma oficjalną notyfikację w tej sprawie. Tusk już ustosunkował się do słów, które padły na Downing Street i poinformował, że w ciągu 48 godzin od otrzymania notyfikacji o zamiarze wyjścia Wielkiej Brytanii z UE przedstawi projekt wytycznych dla 27 krajów członkowskich w tej sprawie.

Komisja Europejska, zapewnia, że jest gotowa na negocjacje. Pierwszym krokiem po notyfikacji będzie przyjęcie wytycznych przez wszystkich liderów państw unijnych. Spotkanie zwoła Donald Tusk. Wstępnie informowano, że odbędzie się ono na początku kwietnia, jednak żadna data nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona.

– Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia negocjacji, czekamy na list – powiedział na konferencji prasowej w Brukseli rzecznik KE Margaritas Schinas.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNiedaleko Southampton powstanie brytyjski Disneyland
NastępnyTheresa May zapowiada twarde negocjacje ws. Brexitu