Start Wiadomości Tusk w Brukseli: Veni, vidi… and we’ll see, what happens

Tusk w Brukseli: Veni, vidi… and we’ll see, what happens

1571
0
360b / Shutterstock.com

Donald Tusk w poniedziałek obejmuje funkcję szefa Rady Europejskiej. Na swoim Twitterze poinformował już, że przybył do Brukseli. Co więcej, zrobił to w „wyszukany” sposób parafrazując słynne słowa Juliusza Cezara.

[td_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”6BU6jB4fu3A” playlist_auto_play=”0″]

Donald Tusk ćwiczy się w języku angielskim i o swoich postępach informuje skwapliwie na Twitterze. Były premier udzielił również dłuższego wywiadu w tymże języku, a film opublikowała wczoraj Rada Europejska. Tusk przygotowuje się do objęcia funkcji przewodniczącego rady w poniedziałek. Zgodnie z zapowiedziami przejęcie urzędu odbędzie się przy skromnej uroczystości bez obecności mediów. Oficjalne przekazanie stanowiska przez Hermana Van Rompuya Donaldowi Tuskowi będzie miało miejsce 1 grudnia o godzinie 11.

Z doniesień wynika także, że były polski premier zamieszka w wynajętym apartamencie poza centrum miasta, i będzie mógł skorzystać z przysługującemu mu ryczałtowi z unijnych środków w wysokości 3,8 tysięcy euro. Z kolei jego miesięczne zarobki będą oscylować wokół kwoty 25 tysięcy euro.

ŹRÓDŁOwww.polishexpress.co.uk
PoprzedniZnamy strategię Camerona: benefity dla imigrantów dopiero po czterech latach
Następny„O imigracji mówi się w Wielkiej Brytanii jak o chorobie”