Start Wiadomości Tusk pomoże Cameronowi z Unią Europejską?

Tusk pomoże Cameronowi z Unią Europejską?

904
0

Premier Wielkiej Brytanii nalega, by 27 pozostałych państw członkowskich Unii Europejskiej w ciągu najbliższych dwóch tygodni zaakceptowało jego warunki dotyczące przyszłości Wielkiej Brytanii we Wspólnocie.

Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, który będzie zarządzać najbliższym szczytem 17 grudnia zasygnalizował, że David Cameron chce jak najszybciej rozwiązać niecierpliwiącą kwestię członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Tusk oznajmił, że osobiście zgadza się z Cameronem, by doprowadzić do finału tę kwestię jeszcze przed świętami.

– Jeżeli premier Wielkiej Brytanii jest gotowy zaryzykować i przeprowadzić negocjacje w grudniu, pomogę mu przekonać naszych urzędników – powiedział Tusk w rozmowie z dziennikarzami „The Guardian”.

Zarówno w Unii Europejskiej, jak i w Wielkiej Brytanii są obawy, czy pospieszanie tej sprawy jest na pewno dobrą decyzją. Według nich Cameron powinien się wstrzymać do lutego, ale wraz z Tuskiem wierzą, że szybkie podjęcie działań jest bardziej praktyczne politycznie.

– Naszym celem jest utrzymanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej – powiedział Donald Tusk.

– Z jakiegoś powodu wschodnio-europejskie kraje są bardziej chętne do zaakceptowania rządań i próśb Camerona – powiedział Tusk podczas konferencji prasowej. – Prawnicy jednak nie są przekonani, gdyż jest to problem prawny. Potrzebujemy kompromisu – dodał.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMniej zagranicznych inwestycji
NastępnyPolicja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy pobili rowerzystę kijem baseballowym, po czym ukradli mu rower