Start Wiadomości Turystyka medyczna wpędza NHS w długi – niezapłacone rachunki imigrantów wynoszą już...

Turystyka medyczna wpędza NHS w długi – niezapłacone rachunki imigrantów wynoszą już 62 miliony

921
0

NHS nie jest w stanie odzyskać należności za leczenie od obywateli innych krajów – w ciągu pięciu lat nieściągnięte opłaty od osób bez brytyjskiego paszportu wyniosły aż 62 miliony funtów.

Zaległe płatności zgłosiło 40 funduszy na terenie całego kraju. Początkowo szacowano, że koszt niezapłaconych medycznych rachunków będzie dużo niższy. Jak jednak wynika z polityki NHS, każda osoba, która zjawi się na izbie przyjęć musi otrzymać odpowiednią opiekę, nawet jeżeli przeprowadzone zabiegi będą bardzo kosztowne. Z informacji ujawnionych przez „Sunday Times” wynika, że NHS nie jest w stanie odebrać płatności między innymi za dializy, chemioterapie, a nawet przeszczep szpiku kostnego.

Rekordzistą jeśli chodzi o niemożność ściągnięcia należności jest King’s College Hospital, który nie potrafi odzyskać od pacjentów ponad 17 milionów funtów. Z kolei w Guy’s and St Thomas’ Hospital na leczenie tylko jednego pacjenta z białaczką przeznaczono łącznie kwotę 420 tysięcy.

Władze NHS twierdzą, że nieuregulowane należności są tak wielkie, że utrudniają normalne funkcjonowanie szpitali. W związku z zadłużeniem niektóre placówki są zmuszone znacznie zmniejszyć budżet na przykład na zakup nowego sprzętu.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniWypowiedz się na temat nowych zasad parkowania w Portsmouth
NastępnyWiększość ekskluzywnych sieci handlowych odmawia płacenia stawki minimalnej