Start Polecane Turysta w New Forest zaatakowany przez…świnie

Turysta w New Forest zaatakowany przez…świnie

966
0

64-letni turysta, spacerując po New Forest, został zaatakowany przez cztery świnie. Władze hrabstwa Hampshire, na którego terenie leży Park Narodowy, apelują o ostrożność, ponieważ w okresie jesiennym na terenie parku wypasają się setki świń.

Mężczyzna został ugryziony przez jedno ze zwierząt w kolano, a kiedy zaczął uciekać, świnie zwróciły się ku dwóm innym kobietom separującym po New Forest, które zmuszone były uciekać przez wodę – informuje Telegraph.

– Dorosła osoba może sobie poradzić w takiej sytuacji, ale dziecko mogłoby na przykład stracić palec, ponieważ ich zęby są dosyć ostre – powiedział zaatakowany 64-latek.

Obecność tych zwierząt w New Forest nie powinna jednak dziwić, ponieważ w okresie jesiennym setki domowych świń wpuszczane są na teren parku, by mogły żywić się opadającymi z drzew żołędziami i orzechami. Tradycja ta sięga czasów Wilhelma Zdobywcy – angielskiego zdobywcy. Szacuje się, że w okresie tzw. „pannage season” w New Forest może znajdować się nawet 600 sztuk świń domowych.

– Świnie rzadko atakują ludzi. Są one ciekawskimi zwierzętami – w większości przypadków podchodzą z przyjaznym nastawieniem, by powąchać na kolana. Jeśli jednak podczas spotkania towarzyszy ci pies, matka świnia będzie działać, aby chronić swoje prosięta – powiedział Jonathan Gorelli, szef leśnictwa.